Nyelvi korlátokon túli barátság

Seppo és István az oltár előtt

Finn vendégeink látogatásának zárásaként közösen szolgáltunk a cinkotai evangélikus templomban.

Leena Salmensaari, legutóbbi finn vendégünk rövid beszámolót írt cinkotai látogatásukról. Ezt olvashatják el az alábbiakban.

A Tapiolai gyülekezetnek  immár 14 esztendeje testvérgyülekezete a Budapest-Cinkotai Evangélikus Egyházközség Magyarországon. Ezalatt az időszak alatt több találkozásra került sor a két gyülekezet között. Legutóbb a cinkotaiak vettek részt a Tapiolai gyülekezet 50 éves jubileumán.

Szeptember elején pedig Tapiolából jártak vendégek Cinkotán Seppo és Leena Salmensaari személyében, akik a gyülekezet új gyülekezeti házának felszentelési ünnepén tavaly nem lehettek jelen. Az új épület jó adottságokkal rendelkezik, ahol a gyülekezet különböző csoportjai - vasárnapi iskolától a családos programokon át a szerveződő ifjúsági csoportig - heti rendszerességgel találkoznak.

A Cinkotai gyülekezetben egy esztendeje szolgáló Vető István sok új ötletet hozott a gyülekezet életére nézve. A gyülekezet honlapján sok információ megtalálható a gyülekezeti élettel kapcsolatban. Vasárnaponként két helyszínen tartanak istentiszteletet, a barátságos mátyásföldi templomban, valamint a cinkotai templomban, ahol a gyülekezet tagjai nagy létszámban vesznek részt az istentiszteleteken.

Látogatásunk során a valódi egység érzése járt át bennünket mind a gyülekezet, a lelkész és családja valamint vendéglátó családunk meleg barátságát megtapasztalva. A gyülekezet lelkészével tárgyaltunk a kapcsolat továbbépítésén, melyre nézve az egyik gondolat az ifjúság találkozásának lehetősége.