A Feltámadott Krisztus átalakítja gyarló testünket...

Nagypénteki oltár

Az idei Nagyhét és Húsvét mottója Fil 3, 20-21a: „A mi polgárságunk a mennyben van. Onnan várjuk az Üdvözítőt is, Urunkat, Jézus Krisztust. Ő azzal az erővel, amellyel mindent hatalma alá vethet, átalakítja gyarló testünket, és hasonlóvá teszi megdicsőült testéhez."

A pillangó - mint Krisztus jelképe

José Navarro tanmeséje nyomán érthetjük meg Krisztus földi testének pusztulását és új megdicsőült testben való megjelenését.

Nagypénteken -- a cinkotai hagyományokhoz méltón -- idén is feketébe öltözött az oltár. A virágok helyét tövises ágak foglalták el, a feszületet töviskoszorú díszítette, s mellette az elmaradhatatlan vörös rózsa -- Jézus kicsöppenő vérének szimbóluma.

Ilyen "háttér" előtt olvastuk fel a passió történetét hittanosok és szüleik segítségével. Az átéléssel megjelenített mondatok szívbe markolóan idézték fel előttünk a Megváltó szenvedéseinek mélységét.

A húsvét hajnali istentisztelet viszont bemutatta azt a hatalmas változást, amit a mennyei Atya valósított meg Jézus feltámasztásával.

Mint egy bebábozódott hernyó, úgy feküdt Jézus mozdulatlan teste a sírban, de harmadnapra az ÚR feltámasztotta Egyszülöttjét, hogy megdicsőült testében jelenjen meg övéi előtt.

A sötét templomban csak néhány mécses világított, amikor a hívek az istentiszteletre érkeztek. Középen egy összegöngyölt lepedő feküdt. Így hangzottak el a próféták szavai a gyülekezet fiatal felnőttjeinek tolmácsolásában.

A húsvéti evangéliumot megszólaltató igehirdetés illusztrációjaként szemmel láthatóan bontakozott ki a pillangó a bábból, hogy még jobban kidomborodjék Isten kegyelme a szemünk előtt.

Az istentiszteletet követő reggelihez ki-ki ajándékot is kapott: egy pillangót az igehirdetés alapigéjével, hogy emlékeztessen mindenkit húsvét csodájára.

Fájlok
Nagycsütörtöki igehirdetés   34.1 kB
Jézus testamentuma (Lk 22, 14-30 alapján)
Nagypénteki igehirdetés   37.1 kB