Gyönyörködjetek a csodálatos Sarokkőben!

Baczkó Míra keresztelése 2012. augusztus 19-én

Baczkó Míra keresztelésére.doc — Microsoft Word Document, 32Kb

Zsolt 118 Baczkó Míra keresztelése

2012. augusztus 19.

Sashalom - rk. templom: du. ¾ 1.

20Ez az Úr kapuja: igazak mehetnek be rajta.
21Hálát adok neked, hogy meghallgattál, és megszabadítottál.
22Az a kő, amelyet az építők megvetettek, az lett a sarokkő.
23Az Úrtól lett ez, csodálatos a mi szemünkben.
24Ez az a nap, amelyet az Úr elrendelt, vigadozzunk és örüljünk ezen!

Gyönyörködjetek a csodálatos Sarokkôben!

Bevezetés: A világ számtalan csodáját ismerjük. Az egyiptomi piramisokat, Szemiramisz függőkertjét, a pisai ferde tornyot, a New York-i felhőkarcolókat. Nem kell azonban nagyon messzire mennünk, hogy Isten teremtett világának csodáiban gyönyörködjünk. A nyári időszak lehetőséget adott arra, hogy eddig nem ismert tájakat járjunk be, a már korábbról ismert helyeket újra látogassuk. Leginkább mégis szeretteinkben gyönyörködünk. Nem véletlenül adtátok kislányotoknak a Míra nevet. Valóban csodálatos! Csodálatos, mert egyedi, megismételhetetlen. Kicsinységében is tökéletes teremtménye Istennek.

Ezért indít most bennünket hálaadásra a zsoltáros! De nem azért, hogy ezt a kis gyermeket, vagy akár a szüleit, vagy keresztszüleit dicsérjük, hanem azért, hogy felismerjük benne, a családi és az ökumenikus közösségben Isten csodálatos és tökéletes gondoskodását, szeretetét és ajándékozó jóságát.

1. Az Úr kapuja. Egy fényképet másoltam nektek azzal az igével, amit az imént felolvastam. Emlékül szánom e keresztelési ünnep alkalmára. Miért erre a képre esett a választásom? Amikor a Meteoráknál jártunk, elámultunk a kolostorok építőmestereinek munkáján. Mintha ég és föld között lebegnének. Mintha kaput nyitnának az ég felé.

Így tekintek én a keresztség szentségére, ami összekapcsolja az eget a földdel, törékeny, esendő emberi természetünket Isten tökéletességével és méltóságával. Kapu a hit és a keresztyén élet felé. Ti megtaláltátok ezt a kaput, járjatok be és ki rajta bátran, mert Isten várja a Veletek való találkozást!

2. A kő, amire lehet építeni. A Meteorák kolostorait hihetetlen formájú és nagyságú kősziklákra építették. Nem lebegnek ég és föld között! Szilárd alapjuk van, amelyen évszázadok óta állnak. Nem könnyű feljutni a misztikus és mély áhítatot árasztó szent terekbe, de megéri a küzdelmet!

Elmondták nekünk, hogy a szerzeteseket annak idején egy kosárban húzták fel a kolostorokba. Csak akkor cseréltek kötelet, amikor a régi elszakadt. Minden egyes feljutás kegyelem volt.

A mai vasárnap a kegyelem ünnepe egyházunkban. A keresztség pedig kegyelmi eszköz: Isten előre jövő kegyelmének személyes átélése mindnyájunk számára. Erre a kegyelemre lehet építeni, ami Jézus áldozatában vált a mienkké. Általa van bocsánat bűneinkre, és van kapu a Mennyország felé.

3. Az Úrtól lett ez, csodálatos a mi szemünkben! Ezzel a mondattal kívánom, hogy egész életetek Sárával és Mírával annak a számtalan ajándéknak a csodálatával teljen el, amelyekkel Benneteket a Gondviselő Isten elhalmoz. Nyitogassátok szemüket, hogy meglássák azt, ami számotokra már nyilvánvaló! Kutassátok együtt azt, amit még Ti sem értetek, de talán éppen gyermekeitek hívő keresztyén nevelése során találjátok meg rá a válaszokat. Bízzatok Jézusban, a Sarokkőre, amelyre most feltettétek az első követ. Építsétek rá családotok életét!

Ne féljetek, ez nem a Ti döntésetek! Isten döntött így rólatok. Valóban az Úrtól lett ez - csodálatos a mi szemünkben!

Befejezés: Amikor tehát kimondjátok Míra nevét, ne az ő szépsége és tökéletessége kápráztassa el szemeteket, hanem Isten kegyelmének nagysága, amit csodálhattok és imádhattok most és mindörökké.

Baczkó Míra! A Mindenható Isten, Jézus Krisztus Urunk Atyja, aki téged vízzel és Szentlélekkel újonnan szült, és bűnödet megbocsátotta, erősítsen meg téged kegyelmével az örök életre!

Titeket pedig, kedves Szülők és Keresztszülők, áldjon meg a Gondviselő Isten végtelen szeretetével! Adja meg nektek irgalma gazdagsága szerint, hogy családi életetek boldog legyen! Őrizzen meg benneteket minden veszélyben, és vezessen el az örök életre Jézus Krisztus, a mi Urunk által!