Aratási hálaadó ünnep

Cinkota hagyományos aratási hálaadó ünnepét idén is október első vasárnapján tartjuk. Szeretettel kérem azokat, akik szívből jövő hálájukat kézzel fogható módon is ki szeretnék fejezni, hozzanak otthonukból / kertjükből terményeket, kézimunkákat, saját készítésű ajándéktárgyakat vagy bármit, amit szívesen tesz le az Úr színe elé. Ami ehető, szeretnénk szétosztani a gyermekek között, ami ajándékozható, azok közül is választhatnak majd az istentisztelet után. Ünnepünket színesíti (vagy inkább beárnyékolja), hogy éppen október 6. lesz, vagyis emlékezünk az aradi vértanúkra, köztük Aulich Lajosra is, akinek az emlékműve előtt az istentisztelet után szeretnénk néhány percre -- a koszorúzás ünnepi pillanatáig -- megállni. Ezért kérem, hogy mielőtt elsietnének, jöjjenek le velünk a parókia udvarára! Szeretettel várom a találkozást! Erős vár a mi Istenünk!

Esemény megnevezése:
Időpont: 2013. 10. 06.
mikortól: 10:15 meddig: 12:15
Helyszín: cinkotai evangélikus templom
Esemény hozzáadása a naptárhoz vCal
iCal

Borítékos adományok gyülekezeti házunk céljaira

A presbitérium döntése alapján az idei borítékos adományokat a gyülekezeti ház emeleti szintjének befejezésére fordítjuk. Az alábbi levelet küldtük el gyülekezetünk tagjainak.

Szeretettel várjuk szívből jövő adományaikat.

Kedves Testvérem!

Örömmel értesítjük, hogy az Emberi Erőforrások Támogatáskezelőhöz pályázatot nyújtottunk be, amelyen 2.2 millió forintot nyert gyülekezetünk. Ez nagy segítség, de nem fedezi a tervezett beruházás (gyülekezeti ház emeleti szintjén vizes blokk, klubkönyvtár kialakítása, földszinten konyha és iroda berendezése) teljes költségét. Ezért a szükséges önrészhez fogjuk felhasználni az idei borítékos adományokat, amelyeket az aratási hálaadó ünnepen, 2013. október 6-án gyűjtjük össze.

2012-ben 1 112 500 Ft adomány érkezett, amit hálásan köszönünk.

Cinkota, 2013. szeptember 17.

Erős vár a mi Istenünk!

Krizsán Zoltán sk.                                     Vető István sk.

felügyelő                                                     lelkész