finn vendégek Cinkotán

Seppo Salmensaari ifjúsági lelkész és felesége, Leena a Tapiolai Testvérgyülekezetből néhány napos látogatást tett Cinkotán. A vendégeket Krizsán Zoltán felügyelő és Vető István lelkész fogadta.

A Tapiolai Evangélikus Egyházközség már 14 éve ápol testvéri kapcsolatot Cinkotával. Évről-évre csoportok vagy személyek látogatnak el egyik helyről a másikra, hogy jobban megismerjük egymás életét, szolgálatát, Krisztus-hitét.

Lenna már több alkalommal ismerkedett Cinkotával. Seppo idén járt először Magyarországon, és nagy élmény volt számára a magyarok barátságos közeledése, hazánk sok szép nevezetessége.

Leena beszámolót írt magyarországi tapasztalataikról.

Alkalmunk volt ellátogatni Esztergomba:

Kilátás a Dunára

Visegrádra:

Kilátás a fellegvárból

és Szentendrére:

Szentendre főtere

A találkozás nem csupán városnézésre korlátozódott, hiszen a két gyülekezet közötti kapcsolatfelvétel célja, hogy az evangélium-hirdetésben segítsük egymást saját tapasztalatainkkal, bevált eszközeinkkel.

Finn testvéreinkkel komolyan beszélgettünk fiataljaink találkozásának lehetőségeiről, további kapcsolatunk tartalmáról.

Vendégeink részt vettek a vasárnapi istentiszteleteken Mátyásföldön és Cinkotán. Seppo az úrvacsora osztásába is bekapcsolódott, így élhettük át Krisztussal való valóságos közösségünket.

úrvacsoraosztás

2019. március »