Tisztségviselők választása

Egyházközségi közgyűlés keretében választottuk meg új tisztségviselőinket a megüresedett helyekre.

Egyik gondnokunk elköltözése miatt a negyedik gondnoki hely üresen állt.

Szükség volt olyan testvér szolgálatba állítására, aki a hagyományos értelemben vett gondnoki teendőket látja el.

Így az eddig gondnoki tisztségben állók feladata is világosabbá vált: ők az istentiszteletek előkészítését, lebonyolítását, majd az alkalmak utáni teendők ellátását végzik el. Ezért őket új névvel: templom-gondnokoknak neveztük el.

A Jelölő- és Szavazatbontó Bizottság tagjai közül ketten - idős koruk miatt - már nem tudják ellátni feladatukat. Megköszönve eddigi szolgálatukat, helyükre új személyeket választottunk.

Az egyházközség anyagi ügyeinek átláthatósága miatt törvényi kötelezettségünk a számvevőszék tagjainak megválasztása. Eddig csak számvevőszéki elnök vizsgálta át a számadásokat, nem állt mögötte bizottság. Ezt a mulasztást most pótoltuk, két hozzáértő gyülekezeti tagot választottunk.

A választások eredménye:

1. Paksy Ágnes - templom-gondnok