Tanévzáró istentisztelet

Igés lap hittanosoknak

A hittanosok a tanév témájára emlékeztető igés lapot kaptak az istentisztelet után.

Lezárult egy tanév. Lezárult az új lelkész cinkotai szolgálatának első éve. Mindenki számára fontos, hogy lássuk, milyen munkát végeztünk ez alatt az idő alatt. Erre adott jó lehetőséget a tanévzáró istentisztelet alkalma 2010. június 13-án a cinkotai templomban.

Isten iránti hálaadással

érkeztünk a templomba, hiszen nem volt hiábavaló egy munkaév sok fáradsága, szervezése, hívogatása, közös munkája. Jó volt látni, ahogy a családok több nemzedéke foglalt el egy-egy padot. Jó volt hallani a gyermekek izgatott, jókedvű nyüzsgését. Jó volt megtapasztalni, hogy az elvégzett munka gyümölcsöt termett.

Isten színe elé járulva

készültünk fel az ige üzenetének befogadására. Az istentisztelet előtt kis cédulákra írt bűnök, szívünket nyomasztó terhek felolvasásával kértük mennyei Atyánk bocsánatát, majd örömmel fogadtuk a feloldozás szavait.

Különböző korosztályok

tagjai szólaltak meg az istentisztelet liturgiájában. Óvodások és általános iskolás hittanosok énekeltek arról, hogy meghallották Jézus kopogtatását szívük ajtaján. Gyermek-bibliakörösök vallottak bűneikről és a bűnbocsánat reménységéről a régi gyermek-énekkel: "Rút volt szívem, sötét..." Az ifjúság tagjai segítségével gitárkísérettel énekelt a gyülekezet Isten bennünket átölelő jóságáról. A nap imádságát pedig a gyermekmunkában is aktívan résztvevő pedagógus, gyermek-bibliakörös gyermekek édesanyja fogalmazta meg mindnyájunk számára.

Növények a Bibliában

Ezzel a témával foglalkoztunk az elmúlt tanévben. Ezeket gyűjtötték össze egy-egy kosárba a gyermekek, és hozták el a gyülekezet tagjainak. Az igehirdetést követően körbejárták a padokat, és mazsolával, mandulával, virágokkal és még sok más gyümölccsel, terménnyel kínálták meg a híveket.

Közös imádsággal

zárult az istentisztelet, amelyet a gyülekezet vezetői, presbiterei olvastak fel - kifejezve azt, hogy a tanévzáró istentisztelet nem csupán a gyermekek ünnepe, hanem az egész gyülekezet hálaadása.

Fájlok
A tanévzáró istentisztelet liturgiája   422.7 kB
Az istentisztelet rendje - az Evangélikus Énekeskönyvben nem található énekek kottájával - innen letölthető.