Leena és Seppo Salmensaari Cinkotán

A tapiolai testvérgyülekezet lelkészei magánlátogatást tettek Cinkotán, és a lassan 20 éves kapcsolat további ápolása céljából köszöntőt mondtak az istentiszteleten, és néhány szót váltottak a gyülekezet tagjaival.

Leena és Seppo Salmensaari Cinkotán

Seppo köszöntést mond

Tapiola és Cinkota kapcsolata hivatalos és személyes

Ez mondható el az 1990-ben kezdeményezett, de ténylegesen 1995-96-ban létesült testvérkapcsolatról, amely lelkészváltásokat átvészelve folyamatosan megújul és gazdagodik.

Idén a gyülekezet két jó barátja, Leena és Seppo Salmensaari látogatott újra Magyarországra. Egyrészt azért, hogy hazánk számukra eddig ismeretlen tájaira jussanak el, másrészt azért, hogy a cinkotai testvérekkel találkozzanak.

Érkezésük napján Krizsán Zoltán felügyelő látta őket vendégül otthonában a lelkészházaspárral együtt. Egyhetes balatoni tartózkodás után egy cinkotai helyismereti sétán vettek részt.

Vasárnap az istentiszteleten köszöntést mondott Seppo, aki egy konfirmandus táborban szerzett friss élményét osztotta meg a gyülekezettel.

A cinkotai ifjúság finnül és magyarul énekelte el Lasse Heikkilä finn miséjének 9. tételét.

A délutáni programon részt vett a gyülekezet külföldi kapcsolatokért felelős presbitere, dr. Szabó Zsuzsanna is.

A testvérkapcsolatok ápolásának következő lépése az új tapiolai lelkész, Päivi Linnoinen beiktatásán való részvétel ez év október 13-án.

Seppo üdvözlete angol és magyar nyelven

2018. április »