Húsvét 2012.

Az idei húsvét komoly előkészület után érkezett, és méltó helyet kapott gyülekezetünk istentiszteletében.

Húsvét 2012.

Húsvéti gyertya - készítette: Vetőné Maródi Mária

Böjti sorozat

Húshagyó keddel kezdődően egész böjti időnket áthatotta a keresztfa titkának kutatása. Lelkészjelöltek, beosztott lelkészek és doktoranduszok voltak a vendégeink, akik a "Királyi zászló jár elől..." kezdetű (189.) énekünk egy-egy versszaka alapján hirdették a kereszt evangéliumát. A sorozat végén az egész éneket úgy énekeltük el, hogy felidéződött bennünk a 7 héten át tartó meditáció tartalmas vonulata.

Nagyheti alkalmak

Virágvasárnapot úrvacsorai istentisztelettel köszöntöttük.

Nagycsütörtökön az utolsó vacsora eseményét idéztük fel "tanítványi kört" alkotva a templom középső terében (a kereszthajó metszéspontjában).

Nagypénteken fiatalok olvasták fel a passiót, délután pedig úrvacsorai istentisztelet keretében adtunk hálát Istennek szabadító áldozatáért.

Húsvéti ünnepek

Húsvét hajnalán a Feltámadottat köszöntöttük, majd közös reggelivel zártuk testvéri együttlétünket. A megterített asztalon mindenkit egy tojáshéjba öntött gyertya várt, amely az oltárról lehulló maradék gyertyák összeöntéséből készült. Így vihettük haza a Világ Világosságát.

Húsvét ünnepén és 2. napján is a szokott időben ünnepeltük együtt népes gyülekezetben.
2018. június »
június